رفتن به نوشته‌ها

مقالات ISI خلاقیت در مدیریت کسب و کار

مقالات ISI خلاقیت در مدیریت کسب و کار : ۹۳ مقاله انگلیسی + ترجمه فارسی
  دسته بندی موضوعی مقالات ISI  کارآفرینی و مدیریت کسب و کار  خلاقیت در مدیریت کسب و کار

لینک دانلود مقالات
http://isiarticles.com/ad/topic/80/2650

آشنایی با موضوع
طبق تعریف، خلاقیت یعنی توانایی تولید ایده ها و راه حل های متعدد، جدید و مناسب برای حل مسائل و مشکلات. خلاقیت شامل تولید چیزی است که هم اصیل و هم ارزشمند باشد و نشأت گرفته از فرایندهای خودآگاه و ناخودآگاه انسان می باشد. 
خلاقیت به عنوان جوهره کارآفرینی و یکی از عوامل کلیدی و رمز پیشرفت و حتی بقای سازمان های نوین است. پیتر دراکر معتقد است خلاقیت و کارآفرینی چنان لازم و ملزوم یکدیگرند که می توان گفت کارآفرینی بدون خلاقیت و نوآوری حاصلی ندارد. مفهوم خلاقیت به عنوان نیرویی پویا در مطالعات روانشناسی، جامعه شناسی و نظریه پردازان فرهنگی و هنری مطرح است.
خلاقیت یکی از صفات مشخص و و بارز کارآفرینان است که با نوآوری عجین شده ،رهیافت مختلفی را به همراه می آورد. زمانیکه ذهن فرد خلاق از اطلاعات خام انباشته شد، به طور غیر محسوس شروع به کار می کند و پس از تجزیه و تحلیل و ترکیب اطلاعات به روشی تازه دست می یابد.
افراد خلاق خیال پرداز هستند و رویاهای خود را بهتر به خاطر می آورند. آنها شیفته تازگی هستند و به دنبال تحریک ذهنی و نه محرک های قوی و مخاطره آمیز جهان واقعی هستند. هوش بالا، سیالیت فکری، انعطاف پذیری ادراکی، ابتکار، استقلال رأی، اعتماد به نفس، ریسک پذیری، تمرکز ذهنی و تمایل به موفقیت از مهم ترین ویژگی های شخصیتی افراد خلاق است.
در این صفحه، تعداد ۹۳ مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع خلاقیت در مدیریت کسب و کار آرشیو شده است که شما می توانید این لیست را بر اساس «سال انتشار مقاله»، «مقالات ترجمه شده یا ترجمه نشده»، «تعداد صفحات» و همچنین «کد مقاله» مرتب نموده و مقالات مورد نظر خود را دانلود فرمایید.
در صورتی که مقاله لاتین مورد نظر شما تا کنون به زبان فارسی ترجمه نشده باشد، واحد ترجمه پایگاه ISI Articles با همکاری تنی چند از اساتید و مترجمان با سابقه، آمادگی دارد آن را در اسرع وقت و با کیفیت مطلوب برای شما ترجمه نماید.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *