رفتن به نوشته‌ها

امکان تحصیل و کار بیش از ۵۰ هزار ایرانی در آلمان

 

رییس موسسه خدمات تبادلات دانشگاهی آلمان گفت: امکان کار و تحصیل در آلمان ۵۰ هزار ایرانی فراهم است.

مارگارت وینتر مانتل رییس موسسه خدمات تبادلات دانشگاهی آلمان (DAAD) در سخنانی در دانشگاه تهران با ابراز خوشحالی از استقبال دانشجویان از حضور هیات آلمانی در این دانشگاه گفت: دانش و تبادل دانش‌ها و ایده‌ها بنیادی را بنا می‌کند که می‌توان براساس آینده را ساخت.

مارگارت وینتر مانتل با تاکید بر اینکه علم و اقتصاد می‌تواند توسعه پیدا کند و با سیاست و دیپلماسی همراه شود، افزود: انسان‌های جوان می‌توانند برای ساخت کشور همکاری کرده و در جهت درک فرهنگ‌های دیگر حرکت کنند. کشورهای آلمان و ایران درک کردند که تحقیق و آموزش آینده را می‌سازد و با شبکه علمی می‌توان در سراسر جهان موفق بود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه امکان تحصیل و کار بیش از ۵۰ هزار ایرانی در آلمان فراهم است، گفت: کشور آلمان از جمله کشورهایی است که برای دانشجویان ایرانی محبوب است و درخواست برای تبادلات آکادمیک بین دو کشور با بورس‌ های تحصیلی DAAD محقق می‌شود و این موسسه سعی می‌کند امکانات بیشتری را فراهم کند.

رییس موسسه خدمات تبادلات دانشگاهی آلمان (DAAD) با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای که در سال ۲۰۱۲ بین دو کشور ایران و آلمان امضا شد، اظهار کرد: در سال ۲۰۱۲ تفاهم‌نامه‌ای با وزارت علوم ایران برای ادامه همکاری‌ها امضا کردیم و در این راستا یک مرکز اطلاع‌رسانی با هدف استحکام روابط تاسیس شد و DAAD سعی می‌کند سهم خود را برای گسترش تبادلات در آینده ایفا کند و با حمایت‌های وزیر خارجه آلمان تمایل داریم بورس‌های تحصیلی را در مقاطع مختلف و همچنین مقطع دکتری ارائه کنیم.

 

 

مارگارت وینتر مانتل در پایان خاطرنشان کرد: اگر هیاتی از ایران در آلمان حضور یابند این امکان فراهم می‌شود که بررسی کنند که با چه کشوری می‌خواهند همکاری کنند. برای ما مهم است که ضمن برقراری روابط جدید روابط را تعمیق بخشیم.

منتشر شده در عمومی

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *