رفتن به نوشته‌ها

ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه HKUST کشور هنگ کنگ

دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه HKUST کشور هنگ کنگ دوره دکتری مشترک در رشته های مهندسی برگزار می کند.

دانشگاه صنعتی شریف دوره دکتری مشترک با دانشگاه HKUST کشور هنگ کنگ که دارای رتبه جهانی ۱۷ در رشته‌های مهندسی است را برگزار می کند از دانشجویان متقاضی درخواست می شود حداکثر تا تاریخ ۲۲ فروردین ۹۴ اطلاعات درخواست شده را به دفتر روابط بین‌الملل دانشگاه تحویل دهند.

براساس این موافقت‌نامه دانشجو دو سال از دوره دکتری خود را در دانشگاه علم و فناوری هنگ‌کنگ گذرانده و در این مدت پس از کسر شهریه ماهانه مبلغی در حدود ۱۴۰۰ دلار آمریکا توسط دانشگاه هنگ‌کنگ پرداخت می‌شود و در پایان دانشجو علاوه بر مدرک دکتری شریف، مدرک دکتری از دانشگاه هنگ‌کنگ دریافت می‌کند.

دانشگاه علم و فناوری هنگ‌کنگ، یکی از هشت دانشگاه هنگ‌کنگ است که هم‌اکنون بالاترین رتبه جهانی مهندسی را نیز در میان دانشگاه‌های این کشور داراست و در رتبه‌بندی Times Higher در سال ۲۰۱۳ رتبه کلی ۵۷ رادر میان دانشگاه‌های جهان به‌دست آورده است (همچنین رتبه ۲۱ مهندسی). این دانشگاه در سال ۱۹۹۱ تأسیس گشته و اکنون دارای شش مدرسه در دو پردیس مختلف است و بیش از نه هزار دانشجو دارد که پنج درصد آن‌ها دانشجوی بین‌المللی هستند.

رشته‌های موردنظر برای برگزاری دوره شامل کلیه رشته‌های مهندسی موجود در مدرسه مهندسی دانشگاه علم و فناوری هنگ‌کنگ و دانشگاه صنعتی شریف و به‌ویژه رشته های مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی شیمی و بیومولکولی، مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع،

(اطلاعات بیشتر در وب‌گاه دانشگاه قابل دسترس است: http://www.ust.hk/eng/index.htm)) حداکثر تعداد دانشجویان شرکت‌کننده در دوره برای هر سال تحصیلی پنج نفر است.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *