رفتن به نوشته‌ها

آموزش کار با ماژول کنترل دما W1209 ماژول ترموستات XH-W1209

 

عملکرد و تنظیمات ماژول کنترل دما XH-W1209:

ماژول ترموستات W1209-XH دارای سه تک سوئیچ می باشد. با فشردن کلید set به مدت دو ثانیه دسترسی به هفت مورد برای تنظیم ترموستات XH-W1209 انجام می شود. که این هفت مورد P6,P5,P4,P3,P2,P1,P0 هستند. پس از وارد شدن در منو با تک سوئیچ + و – محدوده دمای مورد نیاز را انتخاب میکنیم. نمایشگر سون سگمنت زمانی که رله فعال باشد، روشن شده و تا زمان فعال بودن روشن خواهد ماند. با قطع شدن رله LED روی برد نیز خاموش میشود.

 

حالت P0 خنک کننده یا گرم کننده:

در حالت P0 عملکرد ماژول ترموستات XH-w1209 را در دو حالت خنک کننده یا C به عنوان Cooling و گرم کننده یا H به عنوان Heating قابل تنظیم می باشد. اگر P0 در حالت C تنظیم شود به محض آنکه دمای محیط از مقدار تعریف شده کمتر شود ؛ رله فعال خواهد شد. و اگر ماژول کنترل دما XH-W1209 در حالت H تنظیم شود . به محض آنکه دمای محیط از مقدار تعریف شده بیشتر شود ؛ رله فعال خواهد شد.

حالت P1 هیستریسس hysteresis:

یکی از ویژگی های جذابی که ماژول کنترل دما XH-W1209 دارد تنظیم مقدار هیسترزیس یا اصطلاحا خطا است , این ویژگی باعث می شود در صورت نوسان دمای محیط حول دمای تعیین شده رله مداما قطع و وصل نشود.در مد P1 تلورانس یا حساسیت ماژول کنترل دما XH-W1209 قابل تنظیم می باشد. به عنوان مثال اگر P1 در ۱ درجه سانتی گراد تنطیم شده باشد , دمای مطلوب ماژول ترموستات هم ۳۰ درجه سانتی گراد باشد، رله در دمای ۳۱ درجه سانتی گراد غیرفعال خواهد شد. دوباره رله زمانی که دما به ۳۰ درجه سانتی گراد کاهش پیدا کند، فعال خواهد شد.

حالت P2 تعیین ماکزیمم حد دما:

در مد P2 بیشترین حد دما قابل تنظیم می باشد . البته این دما باید کمتر از ۱۱۰ درجه سانتی گراد باشد.

حالت P3 تعیین مینیمم حد دما:

در مد P3 کمترین حد دما قابل تنظیم می باشد . البته این دما باید بیشتر از -۵۵ درجه سانتی گراد باشد.

حالت P4 کالیبراسیون:

یکی از ویژگیهای منحصر به فرد ماژول کنترلر دما XH-W1209 داشتن ویژگی کالیبراسون دما می باشد.در این حالت می توان ماژول ترموستات W1209 را مانند یک ترمومتر دقیق تنظیم کرد. اگر دماسنج کالیبره شده در دسترس نیست، باید دما را روی ۰ درجه تنظیم کرد . به این روش با دقت ۱/۰ درجه سانتی گراد، دما قابل سنجش خواهد بود.

حالت P5 تاخیر در قطع رله:

در مد P5 ، زمان تاخیر اولیه بین ۱ – ۱۰ دقیقه قابل تنظیم می باشد . اگر زمان تاخیر در ۱ دقیقه تنظیم شود پس از فعال شدن رله تا ۱ دقیقه پس از گذر از دمای تعیین شده فعال خواهد بود. این حالت مناسب برای دستگاه جوجه کشی است.

حالت P6 اخطار دمای بیش از حد:

در مد P6 ، ابتدا باید ماژول کنترل دما XH-W1209 را خاموش و سپس روشن کرد. سپس با تک سوئیچ Set وارد تنظیمات شده و دمای مورد نظر را تنظیم کرد . هنگامی که دما از حد تعریف شده تجاوز کند , آلارم فعال شده و نمایشگر دما را نشان نخواهد داد.

ماژول ترموستات XH-W1209 آموزش راه اندازی

 

منتشر شده در اتوماسیون و کنترل

نظر

  1. احمد احمد

    سلام مقاومت ورودی تغذیه ۱۲ چند می باشد که تعویض کنم بعداز یک روز کار کرد معیوب شده و بنده کد مقاومت را نمیدانم

    • احسان شهنازی احسان شهنازی

      نمیدونم. ندارم الان این ماژول رو. توی وب بگرد عکس با کیفیت ترش رو ببین میتونی پیدا کنی.از روش بخونی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *